Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

pregatire bac

 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

valentina


Miles


Data inscrierii: 09/Dec/2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Sam Dec 22, 2007 5:11 pm    Titlul subiectului: pregatire bac Raspunde cu citat (quote)

am urmarit discutiile de anul trecu despre bacul la latina si ar fi bine daca am reusi sa ne organizam si anul asta cei care dam bacul. :) .Sa facem schimb de eseuri si de traduceri...sper sa-mi raspundeti :)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Dum Dec 23, 2007 12:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stai linistita Valentina, incet-incet vin ei cei care dau bacul.
Nu stiu... sunt alte subiecte propuse anul acesta sau au ramas aceleasi?
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

valentina


Miles


Data inscrierii: 09/Dec/2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Dec 23, 2007 2:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

anul acesta vor fi alte subiecte!vor respecta forma celor de anul trecut! desi am inceput meditatiile mi s-ar parea interesant sa facem schimb de impresii.Ar fi tragic daca cei care dau bacul la latina or sa constientizeze "dificultatea" acestuia deabia in martie,cand vor fi afisate subiectele.Desi aparent subiectel sunt usoare este nevoie de munca pentru a obtine note mari.Pana acum am lucrat la scoala doar Catul...ceea ce este in programa. O sa incerc sa postez eseurile pe care le-am facut pana acum ,pentru cei interesati...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

andra


Miles


Data inscrierii: 08/Ian/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Ian 08, 2008 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

manu asa este uite ca am aparut si eu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mie Ian 09, 2008 12:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Succes tuturora la bac!
In legatura cu prerezolvarea subiectelor, va veti descurca voi... Totul e sa inceapa cineva.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

simona.p


Civis Romanus


Data inscrierii: 14/Mar/2008
Mesaje: 1
Locatie: PASCANI

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 5:21 pm    Titlul subiectului: vreau si eu o metdoda eficienta Raspunde cu citat (quote)

va rog s ma ajutati ..si anume s imi dati niste sfaturi..cum as putea s retin mai bn gramatica dar si literatura Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

andrutza


Miles


Data inscrierii: 08/Mar/2008
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 8:43 pm    Titlul subiectului: ai dreptate Raspunde cu citat (quote)

dar vad ca anul acesta nimeni nu isi da interesul eu am pus niste traduceri si nimeni nimik
cred ca toti se cred asi in ale latini ...pacat ca se duce totul de rapa..
_________________
andra
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 11:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna simona! incearca sa faci fise pe care sa incerci sa le uitlizezi pe text...literatura se invata facand comentarii pe text si asa capeti si experieanta pentru bac....eu te astept cu intrebari pe mail sau mess si in masura in care pot te ajut cu placere. Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

hybridteory2000


Quaestor


Data inscrierii: 26/Mar/2008
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mie Mar 26, 2008 12:28 am    Titlul subiectului: cred ca o sa am nevoie de ajutor Raspunde cu citat (quote)

o sa am nevoie de ajutorul vostru. la subiectul 1 si 2 nu am probleme. insa partea a 3 ma distruge. am tot incercat sa fac eseuri si mai mult de 1 pagina jumatate doua nu imi ies. de exemplu la ovidius ...uneori cred ca vorbesc prea mult despre el...alte ori prea putin si nu imi iese deloc eseul.
daca ma puteti ajuta in vreun fel....desi nici nu stiu cum ati putea Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Apr 16, 2008 9:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna ...ai putea face eseul la calculator si trimite un mail ...promit ca il citesc si te mai ajut cu idei ca sa te poti perfectiona ...
succes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community