Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Numarul variantei pe foaia de examen.
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

cos


Aedile


Data inscrierii: 15/Mar/2007
Mesaje: 56

MesajTrimis: Vin Iun 27, 2008 5:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, nu numai ca numarul variantei apare pe foaia de examen, dar au fost centre in care pur si simplu li s-au dat elevilor cele 3 foi cu subiectele, capsate, exact asa cum au aparut pe net. Incredibil... Cand s-a luat decizia in toamna sa se redacteze cate 100 de variante pentru fiecare subiect, intentia a fost tocmai evitarea acestui tip de frauda. Daca nu au fost in stare sa identifice o solutie mai eficienta, nu inteleg de ce nu s-au facut 100 de variante "cap-coada" ca anul trecut. Cred ca asta spune totul despre neputinta, lipsa de imaginatie si in primul rand despre COMPETENTA acestui minister....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

callypso89


Quaestor


Data inscrierii: 07/Mai/2008
Mesaje: 21
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Sam Iun 28, 2008 9:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

va agitati degeaba... daca aveti rezolvarile la variante, chiar daca nu le-ati lucrat, este de ajuns sa va "rupeti" jumatate de zi ca sa cititi atat textul in latina cat si cel in romana pentru toate cele 100 d variante, cu atentie, si treceti bac-ul. Ca sa nu maispun d faptul ca la grile sunt intrebari d cultura generala, despre zeitati. pt mine a fost o placere sa recitesc "legendele olimpului", nu stiu d c pt altii ar fi asa un chin... iar la partea a 3 a, se lucreaza direct p text. Cum faceti la romana, la eseu, la fel faceti si aici. Nu e atat d greu pe cate pare. Eu am lucrat toate variantele, si pana in clasa a 12 a am fost d maxim 7 la lb latina. Anul asta am luat-o usurel de la inceput, si am ajuns la 10. Nu e grea Latina... nu va chinuiti sa copiati... ca mai rau faceti...daca sunteti prinsi se duce d rapa toata munca voastra pentru celelalte obiecte, ca daca ati iesit din bac, oricum nu mai conteaza..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Mandeologul


Miles


Data inscrierii: 16/Iun/2008
Mesaje: 3
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 30, 2008 10:29 am    Titlul subiectului: Asai!! Raspunde cu citat (quote)

Ai dreptate amice, sa treaca odata sa ma pot bucura si io ca tot omul de vara asta. Ca intru la o faculta si o sa uit de tot. Pana atunci latina imi sta in cale, ca la rom oral si eng oral am 10 si rom scris am stiut tot. acuma la istorie nui stres ca am fost si la olimpiada, dar la latina mam decis in ultimul moment sa dau. Nu am invatat mai nimic, inafara de pct 3 ce mai stiu. La 2 copiez usor ca am grilele, si la unu oi vedea ce fa... daca iau 6-7 dai pace, ajunge. la cat am invatat... Dar inca odata, daca se poate copia de 10 asa o sa fac, fara jena... Cand vezi o sala intreaga in jurul tau cum copiaza, u nu poti sa fi fraier si sa stai degeaba.
Pax!
_________________
Eu zic ca da.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

cloelia


Quaestor


Data inscrierii: 24/Mai/2008
Mesaje: 12

MesajTrimis: Mar Iul 01, 2008 5:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda...

Eu va urez sa aveti multe succesuri la scris...furat...copiat!!!... Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community