Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Traduceri 1-100
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2007 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mishick a scris:

acum e prea tarziu sa mai conteze daca stiu sau nu, important e daca are cineva analiza celor 4 cuvinte
si nu mai fiti ipocriti ...toata lumea stie ca ne bucuram pt traduceri cu 3 zile inainte pt ca le putem lua cu noi...ca nu e nimeni nebun sa invete 100 de fraze

Putina decenta in limbaj nu ar strica. In loc sa multumesti ca exista acest site si ca s-au postat rezolvarile la aproape toate variantele, esti nemultumit si jignesti. Chiar vrei sa iei nota maxima pe spinarea altora? Rezolvarile postate ar trebui sa fie pentru a ti le verifica pe ale tale, sau a te ajuta acolo unde ai neclaritati, iar nu pentru a-ti face copiute.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

mishick


Quaestor


Data inscrierii: 21/Mar/2007
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 3:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vrei sa spui ca tu nu-ti vei lua nicio masura de precautie cand in zilele noastre e atat de simplu ? si daca toata lumea o face eu de ce sa cad de fraier ? sa fiu unicul corect si sa regret ?
si in plus nu vreau nota maxima...vreau o nota decenta.
imi pare rau daca am jignit pe cineva dar parca prea ingerasi sunteti cand stim cu totii de ce se bucura lumea pt traduceri. ca asa ..le putea corecta orice profesor de latina, nu era nevoie de niste propozitii de a caror corectitudine nu e nimeni sigur pt a vedea daca cele pe care le aveati deja erau bune
atunci cer si eu sa ma corectez la analiza cuvintelor : le are cineva ? as vrea sa vad daca le-am facut bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 5:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mishick a scris:
vrei sa spui ca tu nu-ti vei lua nicio masura de precautie cand in zilele noastre e atat de simplu ? si daca toata lumea o face eu de ce sa cad de fraier ? sa fiu unicul corect si sa regret ?
si in plus nu vreau nota maxima...vreau o nota decenta.
imi pare rau daca am jignit pe cineva dar parca prea ingerasi sunteti cand stim cu totii de ce se bucura lumea pt traduceri. ca asa ..le putea corecta orice profesor de latina, nu era nevoie de niste propozitii de a caror corectitudine nu e nimeni sigur pt a vedea daca cele pe care le aveati deja erau bune
atunci cer si eu sa ma corectez la analiza cuvintelor : le are cineva ? as vrea sa vad daca le-am facut bine

NU, eu am terminat facultatea de foarte multi ani. Nu ai fi singurul corect si cinstit. Este vorba aici totusi de niste calitati morale pe care ar trebui sa le ai.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

catalin


Quaestor


Data inscrierii: 01/Mai/2007
Mesaje: 25

MesajTrimis: Lun Iul 02, 2007 12:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va rog frumos incercati sa mai trimite-ti impartirea propozitiilor si analiza celor 4 cuv ale textelor...........va rog frumos !!!!!!!!
Ma refer celor care le au sa ne ajute si pe noi cei care nu le stim sa le facem...........!!!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

pritty


Quaestor


Data inscrierii: 23/Mar/2007
Mesaje: 29

MesajTrimis: Lun Iul 02, 2007 12:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

stai linistit ca fara alea iei oricum 9..daca ai invatat literatura, desigur Smile
primesti 5 puncte pt impartirea in propozitii...si 5 pt analiza cuvintelor..si avand in vedere k nu stii latina..cred k e ok.

Ti le-as fi dat eu..mi-e egal..dar nu le am pe comp..si ar fi 100 de pagini de scanat..asa k..
Bafta!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

pritty


Quaestor


Data inscrierii: 23/Mar/2007
Mesaje: 29

MesajTrimis: Lun Iul 02, 2007 12:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din alea 10 puncte ceva tot o sa iei...presupun k macar sa deosebesti partile de vorbire sti...si sa scri numarul dupa traducere...sau persoana
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

catalin


Quaestor


Data inscrierii: 01/Mai/2007
Mesaje: 25

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Te rog mishick posteaza si tu analiza cuvintelor si despartirea in propozitii..............te rog frumos...................!!!!!!!!!!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Cristy


Quaestor


Data inscrierii: 18/Mai/2007
Mesaje: 20

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 1:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zicea cineva ca iei 9 daca ai invatat lirica. la mine in liceu nu s-a facut latina. de unde sa invat ? din parti. daca nici altii nu ma ajuta atunci cine ? nimeni. machinui sa scot un 5 si orice punct conteaza. care are si vrea sa posteze analiza e ok, daca nu, iarasi e ok Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

fortunata


Quaestor


Data inscrierii: 17/Apr/2007
Mesaje: 43
Locatie: Onesti

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 2:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu-ti fie cu suparare ,dar de ce ti-ai ales o asemenea materie daca zici ca nu s-a facut in scoala ta?
cu o zi inainte esti cam disperat,pana acum ce-ai facut?ca eu am vazut o frumoasa colaborare intre cei de pe forum.
bafta naine!sa auzim de bine!
_________________
Exercitatio artem parat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Cristy


Quaestor


Data inscrierii: 18/Mai/2007
Mesaje: 20

MesajTrimis: Mar Iul 03, 2007 4:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aveam de ales germana. germana nici atat n-am facut. macat aici scot 5-ul cu grilele si traducerea. la germana nu stiu un cuvant
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2007 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community