Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Bac 2008 partea I rezolvari
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5  Urmatoare
 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

lavinia


Miles


Data inscrierii: 09/Oct/2007
Mesaje: 9

MesajTrimis: Dum Mai 11, 2008 7:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

subiectul III varianta 2
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

eu....


Quaestor


Data inscrierii: 09/Apr/2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Dum Mai 11, 2008 9:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

aaa...o am p asta..Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

bb0ana


Quaestor


Data inscrierii: 07/Mai/2008
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sam Mai 24, 2008 4:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aveti cumva la subiectul I variantele 50-70 ? Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

mymysor19


Civis Romanus


Data inscrierii: 24/Mai/2008
Mesaje: 1
Locatie: MURES

MesajTrimis: Sam Mai 24, 2008 5:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

va rog sa afisati si raspunsurile de la subiectul II, testele grila Embarassed
va multumesc!!! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

bb0ana


Quaestor


Data inscrierii: 07/Mai/2008
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Mai 25, 2008 4:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va rog variantele 50-70 Embarassed Confused Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Geo


Civis Romanus


Data inscrierii: 26/Mai/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Mai 26, 2008 5:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Buna, imi puteti spune si mie cum se face sub III? Sau sa-mi da-ti cateva modele?

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

callypso89


Quaestor


Data inscrierii: 07/Mai/2008
Mesaje: 21
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Lun Mai 26, 2008 5:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pt variantele 50-70 contacteaza-ma pe callypso_89 . Wink am partea I si partea a IIa .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Mai 27, 2008 10:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna Geo! cu cateva modele de comentarii la subiectul 3 te pot ajuta eu si eventual cu explicatii daca iti mai sunt necesare. am adresa de mail pe forum ....astept sa ma contactezi! adnana_black@yahoo.com Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

cloelia


Quaestor


Data inscrierii: 24/Mai/2008
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sam Mai 31, 2008 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salvete tuturor!!!!!

Sunt cloelia ...si sunt o stresata, deoarece bacu' e tot mai aproape... iar mie nu-mi ies neshte texte nici daca stau in cap...

E vorba de variantele 59 si 98 (Subiectul 1)...Ciudate rau...Sau cel putin pe mine una nu m-au luminat deloc...

Ceva ajutor???... Embarassed Va rog frumos... Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Mai 31, 2008 11:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

varianta 59
Aceste lucruri fiind organizate repede, insusi s-a indreptat spre armata. venetii si de asemenea celelalte cetati, fiind cunoscuta sosirea lui Caesar, hotarasc sa se ocupe foarte mult de acele lucruri care tin de folosinta navelor.

varianta 98
Ambariiau facut o instiintare la Caesar, pamanturile fiind pustiite, ca ei indeparteaza cu greu atacul dusmanilor din cetate.De asemenea Alobrogii, care aveau sate si proprietati peste Rhon, s-au retras in fuga la Caesar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

cloelia


Quaestor


Data inscrierii: 24/Mai/2008
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Iun 01, 2008 12:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adnana, multumesc mult! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

patricia


Miles


Data inscrierii: 24/Mai/2008
Mesaje: 6
Locatie: caransebes

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 7:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

as avea si eu nevoie de ajutor ...analiza cuvintelor la varianta 32 va rog ....daca aveti ..ms mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

eu....


Quaestor


Data inscrierii: 09/Apr/2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 2:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eius-(is,ea,id)pronume demonstrativ de apropiere,masc,sg,Genitiv,atribut pronominal
hostes-(hostis,is)substantiv comun,masc,pl,Nominativ,decl III parisilabica,subiect
cernitur-(cerno,ere)verb,ind.prezent,pers III,sg,diateza activa,PV
appropinquibant-(appropinquo,are)verb,ind.imperfect,pers III,pl,conj I,diateza activa,PV
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

cloelia


Quaestor


Data inscrierii: 24/Mai/2008
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 6:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze...n-am textul in fata, dar cernitur pare-mi-se ca e la diateza pasiva...conjugarea a III-a consonantica...

Iar eius e un genitiv subiectiv.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

eu....


Quaestor


Data inscrierii: 09/Apr/2008
Mesaje: 35

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 6:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

noi asa le avem rezolvate de profa..eu ti`am scris c am avut eu..acum ramane la aprecierea ta...Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5  Urmatoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community