Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Numarul variantei pe foaia de examen.
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

Mandeologul


Miles


Data inscrierii: 16/Iun/2008
Mesaje: 3
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 4:06 pm    Titlul subiectului: Numarul variantei pe foaia de examen. Raspunde cu citat (quote)

O sa stim numarul variantei?... Evil or Very Mad As vrea sa aflu ca in cazul acesta voi avea de unde sti ce sa copiez, altfel, mai greu...
_________________
Eu zic ca da.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

fabi19


Miles


Data inscrierii: 26/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu stiu daca ai observat..dar daca iei din nou subiectele de pe net, vei vedea ca toate foile sunt numerotate acum. Deci, vor avea nr pe ele..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

fabi19


Miles


Data inscrierii: 26/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 5:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce as avea eu de intrebat..se verifica dictionarele? pt ca eu mi`am scris grilele intre randuri usor cu creionul..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Lun Iun 16, 2008 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vă sfătuiesc să puneți mâna și să învățați! Ar fi păcat să pierdeți bacul...Se verifică dicționarele!
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

cos


Aedile


Data inscrierii: 15/Mar/2007
Mesaje: 56

MesajTrimis: Mar Iun 17, 2008 12:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Dar de ce credeti ca s-ar mai fi complicat sa mai numeroteze distinct fiecare set de variante atunci? Daca numarul variantei ar aparea pe foaie, atunci s-ar fi facut 100 de variante a 3 subiecte fiecare (ca anul trecut), nu cate 100 de variante numerotate pentru fiecare subiect. Varianta finala de subiecte NU va contine niciun numar - ea va fi alcatuita din cate un item din cele 100 alocate fiecarui subiect, fara sa mai apara pe foaia de concurs niciun numar. Sau ce credeti, ca va aparea asa:
Subiectul I (varianta nr. 36)
Subiectul II (varianta nr. 79)...

S-a schimbat sistemul fata de anul trecut tocmai pentru a evita pe cat posibil frauda (desi, dupa parerea mea, ineficient). Numerotarea s-a facut din doua motive: pentru ca elevului care doreste sa rezolve subiectele inainte de examen sa-i fie mai usor sa le urmareasca, iar cei care vor "compune" in dimineata examenului varianta (dupa tragerea la sorti a celor trei numere) sa nu incurce variantele. Restul e speculatie... Il sfatuiesc pe tanarul "mandeolog" sa se blindeze cu fituici care sa contina si subiectul, nu numai rezolvarea Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Iun 17, 2008 1:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cos a scris:
Laughing Laughing Laughing ...Sau ce credeti, ca va aparea asa:
Subiectul I (varianta nr. 36)
Subiectul II (varianta nr. 79)...

cos a scris:
Il sfatuiesc pe tanarul "mandeolog" sa se blindeze cu fituici care sa contina si subiectul, nu numai rezolvarea Laughing Laughing

Ce m-am distrat pe seama mesajului! Laughing Laughing Laughing BRAVO!
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

fabi19


Miles


Data inscrierii: 26/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mar Iun 17, 2008 10:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vom vedea la romana scris daca apare nr pe pagina..sau nu..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Cristy


Quaestor


Data inscrierii: 18/Mai/2007
Mesaje: 20

MesajTrimis: Mie Iun 18, 2008 8:53 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Anul trecut a aparut numarul, iar in privinta dictionarelor, depinde ce comisie pici, la mine s-a uitat cateva secunde asa in mare si apoi mi l-a dat. Aveam mici notitze discrete, dar nimeni nu a observat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Mandeologul


Miles


Data inscrierii: 16/Iun/2008
Mesaje: 3
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 18, 2008 4:21 pm    Titlul subiectului: Facem sa fie bine... Raspunde cu citat (quote)

Deci nu va fi, in cazul asta am gasit o smecherie ca sa imi dau seama de unde sa iau rezolvarile. stiti cum? pai miam notat primele 3 cuvinte din prima propozitie, si dupaia rezolvarile (ex Catulus, cel mai... ABCCDABADD ). dca pot copia de pe fituica, 3 p is ale mele.
_________________
Eu zic ca da.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

hybridteory2000


Quaestor


Data inscrierii: 26/Mar/2008
Mesaje: 22

MesajTrimis: Vin Iun 20, 2008 5:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pacat ca ne folosim mintea in gasirea unor variante de copiat, in loc sa o folosim pentru invatat. pacat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Vin Iun 20, 2008 12:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Și uite așa se folosesc unii, in mod necinstit, de munca altora! Sad Sad Sad
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 2:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ei vor fi buni poate la altceva... Smile Asa, cand mai trec vreo 7 ani de la acest bacalaureat...
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ifangela


Aedile


Data inscrierii: 22/Mar/2007
Mesaje: 64

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 9:31 am    Titlul subiectului: tot despre copiat Raspunde cu citat (quote)

Apropo de copiat...Aveti grija..mai ales cei care ati invatat. De ce? O eleva de-a mea care a invatat ff bine i-a dat unui coleg care statea in spatele ei sa copieze tot ce a scris. El nu stia nimic prntru ca nu-l intersa scoala, chiulea ff mult. Ea a vrut sa il ajute. Culmea este ca el a luat nota 9, iar ea 8,5. E cinstit? Parerea mea e ca poti sa-ti ajuti colegii, dar pana la un punct.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 11:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cate cazuri din astea sunt! O groaza! Si cu diferente mult mai mari, chiar de 2, 3 puncte. Mai este si admiterea la facultate...Si acolo surprize, ca ocupa unul mai slab, dar care a copiat, locul altuia mai bun, dar cinstit.
Constiinta, dreptatea, cinstea.... Smile
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

fabi19


Miles


Data inscrierii: 26/Feb/2008
Mesaje: 7

MesajTrimis: Sam Iun 21, 2008 1:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La cei care au dat bacul olimpic s-a scris numarul fiecarui subiect pe foaia de examen (adica: sub 1 var 25, sub 2 varianta 30, sub 3 var 79).. deci..n`au facut nimic pt a preveni frauda..cum s-au tot laudat..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2008 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community