Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

anul asta mai putini "latinisti"?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
 
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2009 la limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

hybridteory2000


Quaestor


Data inscrierii: 26/Mar/2008
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum Oct 19, 2008 12:06 am    Titlul subiectului: anul asta mai putini "latinisti"? Raspunde cu citat (quote)

hei.eu am dat anul trecut bacul...si voiam sa mai fac si anul asta cate ceva cu cei care dau anul asta bacul.insa....nu prea vad oameni interesati
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

callypso89


Quaestor


Data inscrierii: 07/Mai/2008
Mesaje: 21
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Joi Noi 06, 2008 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Presupun ca vor aparea persoane interesate ceva mai tarziu...prin decembrie sau chiar ianuarie.. Oricum, daca se nimereste ca unul dintre cei care sustin bac-ul anul acesta la limba latina sa intre pe forum.. ascultati un sfat: puneti mana si lucrati variantele de anul trecut pana apar cele noi!! Daca nu aveti chef de traduceri ( desi ar trebui) , faceti macar grilele si eseurile, pentru ca nu aveti timp sa acumulati un asemenea volum de informatie in doar 2 luni, inaintea examenului. Daca va pregatiti din timp, cu siguranta rezultatele vor fi pe masura.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

allyy_amylee


Miles


Data inscrierii: 06/Noi/2008
Mesaje: 3
Locatie: Deva

MesajTrimis: Joi Noi 06, 2008 10:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred k e cam greu sa ma apuc de grile daca noi nu am terminat materia. Desi sunt o latinista convinsa am observat ca nu stau prea bine cu materia si nu stiu cum sa procedez ca nicidata nu am timp. Mi se pare foarte mult de ivatat la materiile la care dau bacul(romana,istorie,latina,filosofie)...e un volum prea mare de informatii si nu pot recupera ce am pierdut. Cum sa procedez?Aveti niste sfaturi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

callypso89


Quaestor


Data inscrierii: 07/Mai/2008
Mesaje: 21
Locatie: Bacau

MesajTrimis: Joi Noi 06, 2008 11:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca faci grilele, cauti raspunsuri...si le inveti din mers...si eu am dat bac si la filosofie . Nu e asa greu.. nu te apuca sa inveti foi intregi de teorie .. lucreaza direct p text, pe grile..fa eseuri..chiar daca nu ai suficiente informatii, o sa le capeti p parcurs.. Asa am procedat eu si am luat 9.60 la lb latina..spor:)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

hybridteory2000


Quaestor


Data inscrierii: 26/Mar/2008
Mesaje: 22

MesajTrimis: Sam Noi 08, 2008 12:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ba poti recupera. sincer iti spun ca eu in 3 ani de zile nu am invatat mare lucru. insa in cls 12 m-am pus cu " burta pe carte" serios. multi au spus ca nu mai are sens...ca o sa iau..da sa nu ma astept la nota mare. e totusi un an de zile si sunt 5 materii....se poate face fata. totul e sa te organizezi...si sa fii constiincioasa
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

maya


Miles


Data inscrierii: 06/Noi/2008
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sam Noi 08, 2008 2:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oameni interesati sunt numai ca nu multi stiu de acest forum.Sunt foarte bucuroasa ca l-am gasit si vreau sa va felicit ca doriti sa ajutati si pe ceilalti.
In acesti ani de liceu nu am facut mai nimic la latina si acum profesoara vrea ca noi sa nu copiem traducerile.Cam greu la inceput...o sa ma apuc singura de lucru sper ca ajutata si de voi sa iau o nota bunicica la bac.Va multumesc pentru tot ce faceti pentru noi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ifangela


Aedile


Data inscrierii: 22/Mar/2007
Mesaje: 64

MesajTrimis: Lun Noi 10, 2008 10:45 pm    Titlul subiectului: Nu se stie de acest site Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar, nu multa lume cunoaste situl, de aceea, azi, avand in vedere ca predau din nou latina, le-am dat elevilor mei indicatiile necesare pentru a-i introduce in lumea LATINISTILOR. Sper ca va fi o fereastra deschisa pentru ei. Succes tuturor![/i]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

alina


Civis Romanus


Data inscrierii: 20/Noi/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Noi 20, 2008 4:18 pm    Titlul subiectului: buna... Raspunde cu citat (quote)

ufff..ce bn k am gasit acest sit...Sad(( pt k am nevoie de voi....e greu la latina:(((....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Noi 21, 2008 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

buna alina! la inceput pare greu ...dar o sa vezi ca vei reusi ...daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa-l ceri ....ti-l ofer cu cea mai mare placere....doar ca atunci cand trimiti mail ....sa stii ca iti voi raspunde in weekend ca in rest nu am net .....mult succes si ai incredere in tine ...vei reusi!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

emma


Civis Romanus


Data inscrierii: 23/Noi/2008
Mesaje: 1
Locatie: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Noi 24, 2008 10:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sh eu dau latina la bac si am rezolvat deja o parte din sub 1 si 2 din variantele de anul trecut,dar nu prea stiu ce sa fac la partea a treia...mai ales ca la scoala,ne-am bazat pe gramatica mai mult Crying or Very sad
voi ce ma sfatuiti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Noi 28, 2008 10:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai nu e chiar atat de greu ...exista literaturi ....si cartea Deliei Tiron care e super pentru subiectul 3 ...daca vrei iti pot trimite cateva modele de eseuri ....le am in calculator ...Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Alex TWB89


Miles


Data inscrierii: 16/Noi/2008
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 02, 2008 9:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Adnana a scris:
pai nu e chiar atat de greu ...exista literaturi ....si cartea Deliei Tiron care e super pentru subiectul 3 ...daca vrei iti pot trimite cateva modele de eseuri ....le am in calculator ...Succes!


Poti recomanda vreo carte de-a ei?
Ceva mai exact...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Dec 20, 2008 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fise pentru examenul de bacalaureat si mai are un dictionar mitologi Memento antiquitatis
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Sam Dec 20, 2008 7:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca nu gasesti cartile ...cauta-ma si ti le trimit eu prin posta cu plata ramburs ..am mai facut asta ...si te-as ajuta cu placere. Succes!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

scumpica18


Quaestor


Data inscrierii: 23/Dec/2008
Mesaje: 13

MesajTrimis: Mie Dec 24, 2008 11:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu dau la anu bacul la lb latina... poate o sa facem schimb de raspunsuri.... asa le rezolvam mai repede. Momentan am facut toate grilele si la subiectul 1 mai am un pic si termin. voi ati inceput pregatirea? Wink Wink Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este inchis, nu se pot scrie, crea, raspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Examenul de Bacalaureat 2009 la limba latina Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community