Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

INTREBARE SIMPLA

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Discutii libere
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

sophie


Miles


Data inscrierii: 04/Feb/2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Feb 04, 2008 9:14 pm    Titlul subiectului: INTREBARE SIMPLA Raspunde cu citat (quote)

de nu mai mult nici mai putin de douazeci de minute incerc sa va intreb ceva....(nu reuseam sa ma inregistrez..coplesita de "tehnica")
nu vreau sa fie..."exordium ex abrupto" Very Happy ..insa,
imi poate spune cineva care este "situatia" profesorilor de limba latina in bucuresti..mai exact...exista '"loc"pentru inca unul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

magittaria


Quaestor


Data inscrierii: 15/Ian/2008
Mesaje: 28
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Feb 06, 2008 4:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

iubita mea, nu vreau sa fiu rea, dar exordium este parte a unui discurs,mai precis introducerea dupa cum spune si cuvantul; discurs compus pe langa acesta si din narratio si peroratio,care au la randul lor alte parti... nu crezi ca ca intrebarii tale pentru a fi exordium al unei alocutiuni trebuie sa ii urmeze alte fraze?
_________________
per aspera ad astra
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

magittaria


Quaestor


Data inscrierii: 15/Ian/2008
Mesaje: 28
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Feb 06, 2008 4:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cat despre locuri pt profesori de latina in bucuresti; mai precis catedre libere, ar trebui chestionat inspectoratul.
imi cer iertare daca ma insel
_________________
per aspera ad astra
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mie Feb 06, 2008 4:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Așa este, numai dacă Inspectoratul primește situația reală.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

sophie


Miles


Data inscrierii: 04/Feb/2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Feb 06, 2008 5:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc mult pentru raspunsurile voastre, desigur
eu stiu ca inspectoratul este cel mai in masura sa-mi dea o situatie mai mult sau mai putin reala...insa, stim foarte bine ca "adevarata imagine" este cunoscuta de profesori, ei sunt cei mai informati (sau macar asa ar trebui)

multumesc si pentru observatia referitoare la partile unui discurs.... am vrut sa-mi atentionez auditoriul , poate chiar sa castig putina simpatie...asteptand ca voi, cei cu "vechime" pe acest forum sa-mi continuati prin relatari scurte, clare si concise, argumentand chiar, pentru a ajunge la o concluzionare , aratandu-ne atitudinea personala cu privire la situatia tragica a limbilor clasice sin tara noastra (subiect legat clar de intrebarea mea simpla).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Discutii libere Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community