Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Un alt site interesant

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Limba latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

Lucumon


Censor


Data inscrierii: 04/Apr/2007
Mesaje: 59
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Sam Sep 08, 2007 7:10 pm    Titlul subiectului: Un alt site interesant Raspunde cu citat (quote)

www.sermolatinus.com e un site "tanar", dar e promitator.
_________________
"Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire" (M. Tullius Cicero)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 12:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, inca e foarte tanar, dar in timp va contine multe. Acolo este forum cu discutii doar in latina. Cine vrea sa colaboreze, poate sa scrie un mail la una dintre adresele din Contactus de pe www.sermolatinus.com.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Dum Dec 02, 2007 4:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Păcat că pe acest site intră mai mult cei pasionați nu de latină, ci de altele. Doar 9 utilizatori serioși și 50 utilizatori neserioși (la această dată). Așa este, în timp a ajuns să conțină multe! Interesant este faptul că spamerii postează mai ales pe forum la tema sermo latinus. Ce fac pasionații de latină? Doar 9 în toată țara?
Se poate face ceva pentru a nu intra spameri? Manu, am înțeles că ați terminat liceul de informatică. Cunoașteți vreo metodă pentru a nu se mai înregistra spameri?
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Dum Dec 02, 2007 10:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu prea se poate face mare lucru, trebuie timp administratorilor sa ii stearga si sa fie pe faza. Daca te oferi sa te ocupi de stersul lor, nu e mare lucru, trebuie intrat intr-un panou de unde se pot sterge pe rand utilizatori. Am amanat constructia site-ului pe vacante, nu avem timp fizic. Ne gandeam ca acel site, fiind doar in latina va atrage pasionati cu adevarat de latina de peste tot. Din pacate pauza a fost foarte mare si momentan nu prea arata nimic site-ul. Ne trebuie, spun cu aceasta ocazie, cineva care sa faca si audio stirile pe care le mai publica Lucumo, daca se ofera cineva... sunt doar cateva propozitii. De asemenea, daca cineva are timp si poate sa contribuie la sporirea propriu-zisa a continutului este asteptat, se pot crea conturi de editori, acel site e in asa fel conceput incat sa se poata usor adauga un articol, link-uri in meniu si cam orice dintr-un panou complex cu toate optiunile posibile.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2007 11:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Preferam sa mai stergeti din spameri, decat sa imi raspundeti. Ar fi fost cel mai frumos raspuns. Se pare ca nu am fost inteleasa. Nu ma ofer sa sterg spameri, chiar nu doresc sa am de a face cu imaginile postate de ei si nici cu cuvintele indecente.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2007 11:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma iertati, chiar nu am spus-o in sensul acesta, pur si simplu m-am gandit ca poate ar fi un nou colaborator. Ma scuzati, ii voi sterge cand voi gasi timp... din pacate este atat de limitat uneori.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2007 11:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu siguranta ii va veni randul si acestui site sa se dezvolte.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Lun Feb 04, 2008 1:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce fac pasionații de latină? Au intrat în vacanță? O casă nelocuită se umple repede de păianjeni!
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Lun Feb 04, 2008 3:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar, vacanță plăcută! Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Lun Feb 04, 2008 4:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oare spamerii ăștia nu au vacanță? Eu postez, ei la fel. Nu ne dăm bătuți! Manu nu știu unde e, iar Andreea și Lucumon sunt în sesiune. Parcă ar fi o luptă.
Mai traduceți ceva în vacanță, altfel vă ieșiți din mână! Very Happy
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gata, am revenit sa mai sterg si eu la spameri, am fost 10 zile in Sofia si nu am reusit sa ma conectez la reteaua Wireless de pe acolo.
Vad ca Lucumo, cu toate ca era in sesiune a tot sters din reclame.
Bine v-am regasit!
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Feb 05, 2008 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine ai revenit!
Spamerii...după ce mi-au ieșit peri albi și am fost o oală sub presiune, i-a șters "Lucumon". Pe azi, s-ar părea că s-a făcut curat.
Ești drăguț să-mi răspunzi la ce am postat?
Parcă am văzut-o pe Andreea, dar mi-am amintit că este studentă și este în sesiune, deci nu are timp. O metodă bună pentru a șterge este să acoperi ecranul, ca să nu vezi prostiile postate. Trist, dar adevărat, știi că ce au postat spamerii a fost vizionat?......... Sper că nu de iubitorii de latină, că ei sunt cuminți și iubitori de cultură, nu de incultură. Tu ce crezi?
Ce ai făcut în Sofia, dacă nu sunt indiscretă? Very Happy
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Limba latina Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community