Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Versiunea latina a forumului

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Sugestii si reclamatii
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Ce se potriveste cel mai bine dintre optiunile urmatoare?
Nu ma intereseaza interfata in latina
0%
 0%  [ 0 ]
Inca nu am incercat interfata latina, dar de curiozitate o voi incerca
28%
 28%  [ 2 ]
Am incercat interfata latina, dar am revenit la romana
0%
 0%  [ 0 ]
In prezent folosesc interfata latina
71%
 71%  [ 5 ]
Voturi totale : 7

Autor Mesaj

manu


Censor superior


Data inscrierii: 30/Dec/2006
Mesaje: 236
Locatie: Europa

MesajTrimis: Mie Oct 31, 2007 12:50 am    Titlul subiectului: Versiunea latina a forumului Raspunde cu citat (quote)

Este cineva care si-a setat interfata forumului in limba latina? As fi curios de niste comentarii in acest sens. Amintesc ca Lucumon, Bogdan Constantin Grigore, a muncit mult timp pentru a traduce forumul in latina, sunt sute de randuri de potrivit. De asemenea, daca se intampla sa gasiti vreo eroare, va rugam sa o semnalati aici.
Pentru a seta interfata forumului in latina, trebuie sa mergeti in Profil, iar acolo se gaseste un combo cu limbile existente.
_________________
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Videte bac.limbalatina.ro - Omnia de Bacalaureato!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2007 6:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Versiunea în limba latină este mai interesantă și normal că îmi place mai mult. Știu cât a muncit Lucumon și nu a fost tocmai ușor. Este și asta o satisfacție, să reușești să te exprimi într-o limbă moartă ca și cum ar fi vie. Interesant chestionarul!
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

magittaria


Quaestor


Data inscrierii: 15/Ian/2008
Mesaje: 28
Locatie: Sibiu

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 10:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

draguta versiunea in limba latina
stiu cat de dificil este sa realizezi chiar si mici fraze, intr-o limba sa-i spun mai... neutilizata, ca sa evit cliseul de "limba moarta" Wink
si tot in acest sens propun sa vedem limba latina ca pe o femeie care doarme pentru un timp si care se metamorfozeaza intr-un copac... asemena lui dafne, incununandu-ne mintile celor care ne dorim sa o descoperim tot mai mult in fiecare zi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Sugestii si reclamatii Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community