Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ce muzică ascultați?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Discutii libere
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Dum Sep 07, 2008 7:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Azi am dat peste aceste melodii super: Antonio Vivaldi - "Cum dederit dilectis suis", "Et in terra pax" si "Gloria in excelsis". Sper sa va placa.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Atlanthenian


Civis Romanus


Data inscrierii: 17/Sep/2008
Mesaje: 1
Locatie: Muntenia, România

MesajTrimis: Mie Sep 17, 2008 5:37 pm    Titlul subiectului: Salve! Raspunde cu citat (quote)

Prefer muzica clasică și cea populară.
Numai că cel mai mult la cea clasică o rezonanță plăcută este dată de limba latină. Am tot căutat să le pun pe discuri, dar nu am de unde.
Însă de ascultat ascult pe net. Doar că in ultima perioadă nu am mai lăsat urechea la sunetele muzicale.
_________________
Ad maiorem Dei gloriam!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Sam Oct 04, 2008 1:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E bun si netul!
Pentru cei care sunt mai romantici: Freddy Fender, Frank Duval - It Was Love, George Baker - Sing a song of love .
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Lun Dec 08, 2008 4:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Două melodii superbe:
Fractals with Chi Mai (Ennio Morricone)
Cancao do Mar.
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

schysophrenia


Miles


Data inscrierii: 27/Ian/2009
Mesaje: 4
Locatie: Cluj - Napoca (unde se plimba foca)

MesajTrimis: Mar Ian 27, 2009 3:25 pm    Titlul subiectului: hello Raspunde cu citat (quote)

uhm...eu o dau pe gothic, black metal si multa multa muzica psihedelica... Twisted Evil Shocked
_________________
...i used to be schizophrenic, but we are ok now...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

calatorul


Miles


Data inscrierii: 18/Ian/2013
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 23, 2013 6:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ascult aproape orice gen de muzica..imi place si muzica clasica dar nu toate, recunosc ca e linistitoare, relaxanta...imi mai place si muzica italiana cantata mai ales in operete..binenteles nu ascult manele, rock doar cateva melodii, depinde de melodie, in rest ascult hip-hop, rap la greu, acum depinde unde ma aflu si ce ascult si lumea Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

latinusers


Vizitator





MesajTrimis: Mar Mar 26, 2013 3:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Muzica buna, clasica, veche, noua, toate genurile vad ca sunt pe aici..e bine asta, lumea asculta muzica buna si de calitate..cam asa si eu, ascult orice, fara manele si rock, in rest ce e bun si seamana a muzica, nu zgomot Wink
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Discutii libere Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community