Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

invocatia catre muza

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Literatura latina
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

dhanny


Quaestor


Data inscrierii: 20/Noi/2007
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 6:18 pm    Titlul subiectului: invocatia catre muza Raspunde cu citat (quote)

am de facut un comentariu ideatic si stilistic al primelor versuri din "Eneida"...
"Musa,mihi causau memora,quo numine laeso,
Quidve dolens regina deum tot volvere casus
Insignem pietate virum,tot adire labores
Impulerit:tantaene animis caelestibus irae?" ...am cautat despre invocarea muzei dar nu am gasit decat o definitie. stie cineva mai multe?...de ce era folosita?..etc...multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 8:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe cand iti trebui ...posibil sa gasesc mai multe
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj

dhanny


Quaestor


Data inscrierii: 20/Noi/2007
Mesaje: 22

MesajTrimis: Sam Feb 23, 2008 2:21 pm    Titlul subiectului: invocatia catre muza Raspunde cu citat (quote)

multumesc pt interventie..dar nu mai e nevoie...iata ca am luat 9...ce mandra ma simt...incepe sa-mi placa limba latina...:*:*:*
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Sam Feb 23, 2008 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitări! Este mult mai bine că ai reușit singură. Satisfacția este mult mai mare. Succes! Very Happy
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

dhanny


Quaestor


Data inscrierii: 20/Noi/2007
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 6:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc!Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

ionela


Censor


Data inscrierii: 02/Iun/2007
Mesaje: 254
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 1:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-ai pentru ce. Chiar mă bucur pentru tine! Very Happy
_________________
carpe diem
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

papusica


Miles


Data inscrierii: 12/Mar/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2008 4:47 pm    Titlul subiectului: invocatie catre muza Raspunde cu citat (quote)

am nevoie de un comentariu la textul invocatie catre muza,unde pot gasi?am nevoie azi de el....ma poate ajuta cineva??????????
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Adnana


Aedile


Data inscrierii: 24/Ian/2008
Mesaje: 52
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Vin Mar 14, 2008 11:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca trebuie anuntat dint timp ...sa vada cineva mesajul pana cand iti trebuie tie .....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Literatura latina Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community