Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum Limba latina, Lingua Latina Forum
Un site cu tot ce tine de limba latina. Exista varianta forumului in limba latina (alegeti limba din Profil). Hoc forum versionem Latinam habet (elige linguam in Persona).
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Mesaj de Sf. Paste

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Discutii libere
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj

DanielMarius


Civis Romanus


Data inscrierii: 02/Apr/2010
Mesaje: 1
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Apr 02, 2010 9:12 pm    Titlul subiectului: Mesaj de Sf. Paste Raspunde cu citat (quote)

As vrea sa scriu un mesaj pentru colegii mei.

Asa arata varianta proprie de la care am plecat:
The Easter brings you the happiness and the peace in your life just like the light of the resurrection of Jesus Christ came and brought the hope in better to the people.
I wish you and your family and friends to be healthy, sensitive and to have all you want and need. Warm hugs!


Am ajuns cat de cat la aceasta:
Il messaggio per i miei Colleghi, i Medici, con l'occasione di celebrare la Pasqua del 2010 AD:
Motto: ``Non est medicina sine lingua Latina``:
Prospera Pascha sit!
Pascha dies ita ferat felicitatem pacemque in vita vestra tamquam lux Christi resurrectionis venit et tulit spem ad gentes.
Spero bene de te et familia tua.
Salutem!


Mesajul mai are nevoie de traducerea titlului din italiana in latina si de niste schimbari in text. Va rog, cine poate sa ma ajute. Multumesc mult.
_________________
I Daniel-Marius
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Limba latina, Lingua Latina Forum -> Discutii libere Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community